Урожай 2018. Україна – 3 місце в світі

В Україні в цьому році зібрали понад 120 тис. Тонн волоського горіха. За обсягами валового збору – це третє місце в світі після Китаю і США.

Отримати урожай майже на чверть більше торішнього вдалося завдяки сприятливим погодним умовам і збільшення горіхових садів, відзначається на сайті AgroPortal

Отримати великі прибутки виробникам в цьому році навряд чи вдасться. Закупівельні ціни впали в порівнянні з минулим роком на третину. Зараз кілограм волоських горіхів на столичному ринку можна купити за 130 грн. Втім покупців – мало – нарікають торговці.

«Багато підприємців вважають дуже вигідним вирощувати цю культуру. У минулому році площа горіхових садів, саме під волоський горіх, була 18,3 тисяч гектарів. Цього року площа зросла десь на 3% – до 18,9 тисяч гектарів », – зазначила аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко.

Але поки вирощування в промислових масштабах в Україні дає тільки 14% врожаю, а ось левову частку дають приватні селянські господарства.

За своє гарна якість український горіх зазвичай високо цінувався за кордоном, зокрема в країнах ЄС, Туреччині та на Близькому Сході. Втім, через торгових воєн США і Китаю, обмеження експорту, волоський горіх з Піднебесної заполонив європейський ринок. Конкуренцію дешевим імпортом становить Казахстан і Молдова. Тому світові закупівельні ціни знизилися до $ 5 за кілограм. Однак, за словами експертів, з нового року вартість цього продукту традиційно почне рости.

Посилання на першоджерело

Comments for this post are closed.