Вирощування волоського горіха в Україні

Зараз в Україні, за різними оцінками, 700-800 підприємців, які вирощують волоський горіх. 70% з них – це українці, які ніколи раніше не були пов’язані з сільським господарством. Таку статистику озвучив Володимир Пахно, президент Української горіхової асоціації, – повідомляється на сайті http://orehovod.com.

orehЗа його словами, щороку в Україні з’являється приблизно 2-3 тис. га нових горіхових садів. А середня площа одного саду – 20-50 га.

Правда, 90% горіхів, які збираються в Україні, – це урожай з посадок, приватних дворів тощо. Так як нові сади все ж з’являються, експерти вважають, що ця цифра буде поступово зменшуватися, і через 5-6 років з приватних дворів буде збиратися вже 70%, а 30% – з промислових садів.

«В Україні майже не залишилося “безпритульних” горіхових дерев, всі вони мають умовних господарів. Люди збирають горіхи всюди: і в лісопосадках, і біля доріг, тому що цей продукт став для них додатковим джерелом доходу. Однак, у країні з’являються і нові промислові сади, які вступлять у повноцінне плодоношення через 5-6 років», – каже Пахно.

До речі, за підрахунками експертів, один гектар горіхового саду приносить українцеві до 150 тисяч гривень, якщо продавати горіхи у шкаралупі. А якщо ще і чистити – то всі півмільйона.

 

Джерело: http://orehovod.com/articles/405-70-vladelcev-orehovyh-sadov-novichki-v-selskom-hozjaistve.html

 

Comments for this post are closed.